latest news & announcements

Klassikasäuts. Ilona Nosatš tutvustab Griegi pala "Mäekuninga koopas"

Ilona Nosatš Autor/allikas: Klassikaraadio

© https://klassikaraadio.err.ee/

"Seda Edvard Griegi meloodiat kasutatakse laialt meedias, filmi- ja reklaamikunstis ja tegemist on tõesti ägeda palaga," räägib Ilona Nosatš, "samas pole ma väga kindel, et kõik teavad, millest täpselt jutustab see muusika ja mis on selle loo sõnum."

* Edvard Grieg - Mäekuninga koopas (Denis Matsujev)
* Edvard Grieg - Mäekuninga koopas (Berliini Filharmoonikud, Neeme Järvi)

Õpilaste küsitlus e- ja tavaõppe kohta | Опрос учеников по использованию вариантов дистанционного обучения

Уважаемые ученики и родители.

Просьба заполнить опросник по использованию вариантов дистанционного обучения.

Просьба перейти по ссылке и ответить на вопросы

10 рекомендаций учителям, родителям и молодежным работникам о том, как говорить с молодежью об опасности коронавируса

1. Поинтересуйтесь, что ребята знают о коронавирусе. Позвольте им поделиться своими мыслями и эмоциями, которые возникают у них в связи с нынешней ситуацией, при необходимости уточните факты и опровергните неверные утверждения.
2. Предложите информацию и объясните происхождение ваших сведений (Департамент здоровья, Всемирная организация здравоохранения, мнение ученых и врачей и т.д). Если ваш подопечный читает по-эстонски, то предложите ему подписаться в Фейсбуке на канал Teeviit, где есть много полезной и проверенной информации о вирусе и советы в доступном молодежи виде.

Oluline info! Avalike spordi- ja mänguväljakute sulgemine Tartus

Head lapsevanemad!

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks sulges Tartu linn kõik linna omanduses olevad avalikud spordi- ja mänguväljakud, sealhulgas ka koolihoovidel asuvad spordi- ja mänguplatsid. Samuti kõik muud avalikus kasutuses olevad kogunemiskohad.
Kõigil inimestel palutakse tungivalt püsida kodus või hoida õues liikudes 2-meetrist distantsi. Palume Teil arvestada neid juhiseid ja selgitada ka oma lastele nakatumisohtu, mis kaasneb kogunemistega vabas õhus või sõprade juures.

Гимназия с 16 марта по 12 апреля на дистанционном обучении

Уважаемые родители, ученики и учителя

Правительство Республики продлило время дистанционного обучения на две недели. С 30 марта гимназия Аннелинна продолжит обучение в форме дистанционного обучения.

Хийе Ассер, директор гимназии Аннелинна

Уважаемые родители!

Gümnaasium ajutiselt distantsõppel 16. märtsist kuni 12. aprillini

Lp õpilased, õpetajad ja lapsevanemad

Vabariigi Valitsus on pikendanud koolide distantsõppe perioodi kahe nädala võrra. 30. märtsist jätkub õppetöö Tartu Annelinna Gümnaasiumis distantsõppe vormis.

Lugupidamisega
Hiie Asser, Tartu Annelinna Gümnaasiumi direktor

_____________________________________

Eksamiperiood lükkub edasi, uued eksamiajad sõltuvad eriolukorra kestusest

24. märts 2020 - 12:16

Haridus- ja Teadusministeerium otsustas, et seoses eriolukorraga lükatakse edasi gümnaasiumi lõpueksamite toimumise periood. Eriolukorras ei toimu ka keeletasemete eksamid, testid ja tasemetööd. Uued eksamiajad sõltuvad eriolukorra kestusest.

Tarkvaraettevõtte Mooncascade kutsub asutusi loovutama seisma jäänud sülearvuteid koolilastele

Tarkvaraettevõtte Mooncascade kutsub asutusi ja organisatsioone üles loovutama koolilastele oma seisma jäänud sülearvuteid, mida enam igapäeva tööks ei vajata.

Alates 16. märtsist on üldhariduskoolide õpilased suunatud eriolukorra tõttu Eestis distantsõppele. Kui paljude jaoks ei valmista osalemine e-keskkonda üle viidud õppes probleeme, on meie seas ka perekondi, kus see pole vahendite tõttu kahjuks võimalik.

Поздравляем Артема Баландина с хорошим результатом на городской олимпиаде по математике!

Из 206 участников по всей Эстонии Артем показал 24 результат и прошел на республиканскую олимпиаду, дата которой пока не известна (связано с карантином).

Учитель математики Артема - Елена Перменова.

Молодцы! Гордимся