COVID-19 vastu vaktsineerimine

Head õpilased ja lapsevanemad!

Just praegu on õige aeg tegutseda selle nimel, et ka sügis saabuks turvaliselt ja avatult meile kõigile. Vaktsineerides end praegu, saavutate sügiseks immuunsuse ja saate jätkata oma meelepäraste tegevustega: suhelda sõpradega, teha trenni, käia üritustel, reisida ja mis kõige tähtsam – käia koolis ilma distantsõppe ja eneseisolatsioonita.

Tartu vaktsineerimiskeskuses (Ihaste tee 7) on kuni suve lõpuni võimalik COVID-19 vastu vaktsineerida ETTE REGISTREERIMATA.

Vaktsineerimisel kasutatakse Pfizeri vaktsiini, mille teise doosi manustamise aeg on kuue nädala pärast.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimise järgselt võivad ka lastel esineda täiskasvanutega sarnased kõrvaltoimed: valulikkus ja turse süstekohas, väsimus, peavalu, lihasevalu, liigesevalu, külmavärinad ja palavik. Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga.

Tartu vaktsineerimiskeskus on avatud kuni augusti lõpuni, täpseid avamisaegu näeb siin: www.kliinikum.ee/tartu-vaktsineerimiskeskus Endiselt säilib võimalus oma aeg vaktsineerimiseks broneerida.

Alaealistel palutakse tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga.

Hoiame Tartu avatud!

Andres Kotsar, Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht