Projekt „Võta kaasa!“

Tartu linnavalitsus on toetanud projekti „Võta kaasa!“ ("2018. aasta huvitegevuse ja huvihariduse toetus"), mis on mõeldud Tartu Annelinna Gümnaasiumi 3.-6. klassi õpilastele, et tõsta nende huvi katsetamise vastu, arendada nende loovust, fantaasiat ja eksperimenteerimisoskust. Keemialaboris omandavad nad praktilisi oskusi paljude toodete valmistamise alal. Tegeletakse näiteks värvide, plastiliini, vannisoola, seebi, šampooni, portselankujukeste, põrkepalli, küünalde, kätekreemi, huulepulga jt valmistamisega.

Projektiga toetatud huviringi käigus mõistavad õpilased erinevate toodete valmimisprotsessi, oskavad eksperimenteerida, muuta toote valmistamise retsepti, oskavad kujundada ja presenteerida enda valmistatud tooteid. Huviringist saavad osalejad koju kaasa võtta nii teadmised kui ka valmistatud tooted.

Huviring 3.-5. klassi õpilastele toimub terve õppeaasta vältel üks kord nädalas (kolmapäeviti, kolmes rühmas). 6. klassi õpilastele pakutakse aasta jooksul erinevaid töötubasid.